This is Photoshop's version of Lorem Ipsn gravida nibh vel velit auctor aliquet.Aenean sollicitudin, lorem quis bibendum auci. Proin gravida nibh vel veliau ctor aliquenean.

FOLLOW ME ON INSTAGRAM

+01145928421
mymail@gmail.com
 • No products in the cart.

Blog

W co warto inwestować w 2017 roku?

Inwestycje 2017

W co warto inwestować w 2017 roku, aby cieszyć się mnożącym się groszem z chwilą wytchnienia dla siebie? Odpowiedź jest prosta i trudna zarazem. Prosta – bo taka naprawdę jest. Trudna, bo gdyby była taka prosta to wszyscy by w to inwestowali. A dlaczego tego nie robią? Ze strachu, lenistwa, braku przekonania, że cokolwiek mogą w swoim życiu zmienić. No to co jest tą magiczną inwestycją 2017 roku?

Wiedza

Inwestycją nr 1 , którą powinnaś dokonać w 2017 roku jest inwestycja w swój mózg. Ostatnie kilka- kilkanaście lat to epoka informacji. Jej przepływ, jej posiadanie lub nie, decyduje o losie bardzo wielu z nas. Wiedza w 2017 jest wszystkim. Bez niej nie rozpoczniesz żadnego biznesu i nie podejmiesz żadnej życiowej decyzji, a jeśli tak zrobisz to wiedz, że jest to bardziej hazard niż racjonalny wybór. Wybieramy na podstawie przedstawionych nam informacji – wiedzy. Jeśli mamy za mało informacji, wybór jest trudny. Ok, ale przybliżmy temat, o jaką wiedzę może chodzić?

Finanse

Wiedza na temat finansów. Niby nic, a jednak to dużo. Jak pisał Robert Kiyosaki autor wielu „finansowych” bestsellerów, w szkołach nie uczą nas o pieniądzach. W szkołach uczą nas jak być dobrym pracownikiem, ale nie jak budować firmy i zarządzać pieniędzmi. Z kolei Tai Lopez, na swoim instagramie przytoczył takie oto fakty : „18 latek w USA pyta – Czy mogę kupić butelkę wina? Rząd USA odpowiada – Nie to nielegalne. 18- latek z USA pyta – Czy mogę zadłużyć się (pożyczka studencka) 40 000$ na studia? Rząd USA odpowiada – pochwalamy to!”. Wiesz co złego jest w tym „dialogu?” Amerykanie długie lata wychodzą z długów, które zaciągnęli za studenckich czasów. Nie muszę chyba mówić, że wychodzenie z długów jest mało przyjemne?

Jaka edukacja jest właściwa?

Zacznij od najbliższej i najbardziej dostępnej. Poszukaj książek o edukacji finansowej (jest ich coraz więcej). Poczytaj blogi o finansach (mnie najbardziej znane są Michał Szafrański , Kasia Iwanowska, Anna Smolinska możecie puścić do nich oczko, że Qursantka Was przysłała ;) ). Jeśli chodzi o finanse to uważam, że to dopiero początek, bo jak w każdym przypadku zdobywania wiedzy także tą trzeba zgłębiać regularnie. Dlaczego? To tak jak z myciem się. Nie wystarczy się umyć raz na całe życie ;)

Czas

Cokolwiek nie postanowisz, w którymkolwiek kierunku zdecydujesz się iść, zwróć uwagę na co poświęcasz czas. Czas to inwestycja i uważam go za obecnie najbardziej marnowaną jak i nie docenianą inwestycje. Wszyscy zgodzimy się, że czas ucieka coraz szybciej. Leci dzień za dniem, rok za rokiem. Wiele czasu marnujemy na rzeczy, które nie pomagają nam w naszym rozwoju. Pamiętaj jeśli się nie rozwijasz, cofasz się. Oczywiście nie zalecam wpadania ze skrajności w skrajność, czyli od prokrastynacji do nadaktywności. Teraz w modzie jest „life balance” czyli równowaga pomiędzy życiem prywatnym i zawodowym. Niemniej jednak w 2017 roku bardziej zwróć uwagę na wartość rzeczy i czynności, którym poświęcasz czas. Byś może od dłuższego czasu poświęcasz go na męczącą aktywność, która nie przynosi korzyści. Może okazać się, że zastąpienie jej inną aktywnością, być może mniej czasochłonną, wzniesie Twój biznes na wyższy poziom.

Samorozwój ponad wszystko

Inwestycja w siebie jest inwestycją z największą stopą zwrotu. W co warto inwestować? Nie ważne czy zainwestujesz w karnet na siłownię, by trzymać ciało w doskonałej formie, w sen by jako wypoczęta osoba zmierzyć się z dniem ze zdwojoną siłą (człowiek niewyspany więcej czasu traci na to by po prostu nie zasnąć, na śpiocha świata nie zdobędziesz). No i wracamy do punktu pierwszego z listy wiedza. Bez względu na to czy pracujesz na etacie, czy prowadzisz własną firmę, stałe szkolenie się zapewni ci przewagę. Oczywiście nie samo szkolenie a raczej wprowadzanie w życie. Bo co z tego, że w zeszłym roku przeczytałaś wszystkie polecane przez milionerów książki, jak nadal Twoja wypłata jest na poziomie średniej krajowej. A ile z tych rad zastosowałaś w życiu? No właśnie. Często słyszę, że ktoś chcę na przykład schudnąć, ale był już na milionie diet i żadna nie dała efektów. Ok, ale ile byłaś na tej diecie? 3 dni? tydzień? Spójrz na Chodakowską (możesz ją lubić lub nie), ona stosuje racjonalne odżywianie na co dzień. U niej nie ma miejsca na dietę „jutro”, albo tylko to jedno ciasteczko. Zdrowe ciało marzeń to nie efekt, miesiąca czy dwóch, to efekt codziennych wyborów pomiędzy kawałkiem ciasta a sałatki warzywnej. Tak samo codziennie dokonujesz wielu wyborów. Czy obejrzysz film, czy szkolenie, które wykorzystasz w swojej firmie ?

A teraz zacznij inwestować

Nie robię postanowień noworocznych, i teraz też tego nie zrobię. Jednak mniej więcej rok temu postanowiłam, że nauczę się tego całego WordPressa i blogowania. Gdybym rok temu nie zaczęła zgłębiać wiedzy, dziś nie czytałabyś moich artykułów. Nie oglądałabyś mnie na YouTube czy Snapie, nie śledziałabyś mnie na fb czy instagramie (a o Insta napisałam parę fajnych artykułów jak np. TEN). Nie mogłabyś do mnie napisać, żeby się przywitać, pogadać i np. omówić strategię Twoich social mediów. Albo nie dowiedziałabyś się o kursie #Ogarnij instagram, w którym będziesz mogła wziąć udział na przełomie stycznia/lutego 2017. To w co zainwestujesz w tym roku by za rok nie żałować, że nie podjęłaś żadnego kroku? Koniecznie mi o tym napisz! contact@qursantka.com To w co warto inwestować w 2017? ;)

 

COMMENTS

 • 27 grudnia, 2016
  reply

  Świetny artykuł! Sam czytam książki Kiyosakiego, które uczą mnie finansowej inteligencji. Na codzień w szkole niestety tego nie uczą. Nic o tym nie ma w podstawie programowej. Ja ze swojej strony praktyka mogę powiedzieć, że warto dzisiaj zainteresować się w inwestycję w kryptowaluty. Oczywiście BitCoin i coś zupełnie nowego co wchodzi w 2017 na rynek, czyli DasCoin. To dla mnie top 1 na nowy rok :)

 • 27 grudnia, 2016
  reply

  Dla mnie właśnie 2016 rok był czasem nauki, wyzwań, ustalania zasobów i ich braków ;) Rok 2017 to najwyższy czas na wykorzystanie tej wiedzy w praktyce i kolejnych prób, wyzwań, doświadczeń i sukcesów. Czuję, że będzie dobrze, czego i Tobie serdecznie życzę! :)

 • 28 grudnia, 2016
  reply

  Chcę w nowym roku postawić sobie cel zadbania o finanse, raz nauczenia się o nich więcej, dwa mądrego oszczędzania i inwestowania oraz rozwój, bez którego nie wyobrażam sobie życia:)

 • 28 grudnia, 2016
  reply

  Dobrze napisane. Inwestycja często kojarzy się z wydatkiem, Ty pokazujesz, że ważniejszy od pieniędzy jest czas i wiedza. Pozdrawiam. :)

 • 31 grudnia, 2016
  reply

  Też postanowiłam nauczyć się tego blogowania. Idzie mi coraz lepiej, ale jeszcze sporo muszę się nauczyć, zwłaszcza o social mediach. :)

 • 2 stycznia, 2017
  reply

  Puścimy im oko :)

 • 2 stycznia, 2017
  reply

  Zdecydowanie w tym roku inwestuję w sen i w czas – tamten rok był rokiem wiedzy, ale można też „przeinwestować” jeśli nie zacznie się tej wiedzy wykorzystywać ;)

 • 6 stycznia, 2017
  reply

  Ja koniecznie chcę w tym roku pogłębić swoją wiedzę o finansach, oszczędzaniu, inwestowaniu itd. Dzięki za polecenie bloga „Finanse od kuchni” ^^

 • 9 stycznia, 2017
  reply

  Mój cel na 2017, to nie tylko zdobywanie klientów, bo tu radzę sobie coraz lepiej, ale i czytelników, przyjaznych osób, z którymi chciałabym się dzielić swoimi przemyśleniami. :)

 • 16 stycznia, 2017
  reply

  Ja w tym roku mam zamiar zająć się swoim blogiem. Prowadzę go już 2 lata a nic się na nim nie dzieję, gdyż ciągle brak mi czasu na pisanie. W 2017 mam zamiar nieco to zmienić. Zobaczymy czy się uda.

POST A COMMENT