This is Photoshop's version of Lorem Ipsn gravida nibh vel velit auctor aliquet.Aenean sollicitudin, lorem quis bibendum auci. Proin gravida nibh vel veliau ctor aliquenean.

FOLLOW ME ON INSTAGRAM

+01145928421
mymail@gmail.com
 • No products in the cart.

Blog

Mentor – dlaczego warto go mieć żeby ruszyć z miejsca?

Mentor, TED i Tai Lopez

Mentor, nauczyciel, duchowy przywódca czy potrzebujesz kogoś takiego i kto to w ogóle jest? Mentor to osoba bardziej doświadczona od ciebie. Ktoś, kto osiągnął to co ty chcesz osiągnąć, jest w miejscu do którego ty chcesz dojść. Do powstania tego wpisu zainspirował mnie Tai Lopez – milioner, mentor, biznesmen. Dla innych jest on tylko chwalipiętą eksponującą nadto swój majątek. Wspomniałam o wystąpieniu. W języku angielskim możesz je w całości obejrzeć TU. Pozwól, że ja też opiszę tu co nieco.

Bill Gates, Dali Lama

Wyobraź sobie, że rozkręcasz interes 50/50 z Billem Gatesem. I on używa każdej sztuczki, której użył do budowania Microsoftu. Ile więcej pieniędzy  miałabyś dzięki temu już dziś na swoim koncie? Gdyby Warren Buffet uczył cię jak inwestować na giełdzie, pokazałby ci jak zbudował Berkshire Hathaway firmę wartą 140 bilionów dolarów? O ile byłabyś szczęśliwsza, gdyby Dali Lama uczył cię podejścia do życia? O ile zdrowszy byś był, gdybyś po wstaniu z łóżka, poszedł na siłownię a tam czekałby na ciebie Arnold Schwarzenegger jako twój osobisty trener i pokazywałby ci krok po kroku jak zbudował swoje ciało. Mentorzy mają taką moc. Każdy z nas zdaje sobie sprawę jak ważną rolę odgrywa wzorzec do naśladowania.

 Nauczyciel

Tai zdobywał swoich pierwszych mentorów dosyć niestandardowo. Czytał książkę, a potem postanawiał znaleźć autora i uczyć się od niego. Na pewno kosztowne, gdyż podróżował wtedy nawet do Australii czy Nowej Zelandii. Gdy jednak i jemu skończyły się pieniądze, znalazł mentora w książce telefonicznej. Był to gość który zajmował się finansami, Tai poszedł do niego i zaproponował mu, że jeśli nauczy go wszystkiego co wie o zarabianiu, to będzie dla niego pracował za darmo. Ty na szczęście nie musisz dla nikogo pracować za darmo ponieważ znalezienie mentora jest dziś dużo łatwiejsze niż 20 lat temu. Dlaczego mentor jest ważny? Ponieważ pokazuje ci ścieżkę, którą możesz podążać. Jak mawiał Picasso „Dobry artysta kopiuje, wspaniały artysta kradnie”. Czy wiecie, że Albert Einstein miał mentora? Oprah Winfrey miała dwóch mentorów, Gandhi miał mentora.

Reguła 33%

Powyższa reguła polega na tym, że 33% swojego czasu powinnaś spędzać z osobami „niżej” od ciebie. Nazwę to może trochę zuchwale , ale od których jesteś mądrzejsza. Możesz być mentorem dla nich, bo to podnosi twoją pewność siebie i poprawia samopoczucie, bo robisz coś dobrego dla innych. Kolejne 33% czasu spędzaj z ludźmi na twoim poziomie – to twoi przyjaciele. Kolejne 33% to ludzie, którzy mentalnie wyprzedzają cię o 10-20 lat. I może na początku będziesz się z tym czuć nieswojo, ale tego naprawdę potrzebujesz.

Czas

Praca nad sobą, zawsze wymaga czasu. Jednak jeśli pracujesz sama, o wiele więcej czasu zajmie ci dotarcie tam gdzie chcesz. Jeśli natomiast pozyskasz mentora, idąc według jego drogowskazów, możesz dotrzeć na miejsce o wiele szybciej. Życie jest krótkie. Należy wykorzystywać każdą chwilę i wyciskać z  jak  cytrynę. Książki są dobrą propozycją samorozwoju, jednak jak często po jakiejś książce rozpoczynałaś długofalowe działania? Nic nie zastąpi interakcji z drugim człowiekiem.

Moja propozycja

Ja też znalazłam mentorkę, dzięki której jestem w tym miejscu gdzie jestem i wciąż pnę się do góry. Gdyby nie ona Qursantka nigdy by nie powstała. Nie zawarłabym tylu fantastycznych znajomości i nie zarabiałabym przez internet. Santi – dziękuje. Skończyłam pierwszą i drugą edycje (drugą jako prymuska) jej programu Zarabiaj jako bloger, choć na początku nie wiedziałam czy w ogóle będę blogować. Ty też możesz wziąć w nim udział. A ponieważ nie byłabym sobą gdybym nie zaoferowała ci prezentu od qursantki. Oto moja propozycja :

 • Kurs wersja standard – mój e-poradnik „Wszystko co chcesz wiedzieć o instagramie, ale boisz się zapytać”. Do tego indywidualna godzinna konsultacja na Skype z Qursantką. W zależności na jakim etapie swojej drogi online jesteś, mogę przyjrzeć się Twoim poczynaniom począwszy od powstawania twojego produktu/kursu online, po przyjrzenie się Twoim działaniom w social mediach i pomoc w wykreowaniu Twojego wizerunku. A może nie wiesz które social medium jest dla Ciebie najlepsze? Służę radą.
 • Kurs wersja VIP – Wszystkie bonusy z kursu standard plus : jeszcze jedna godzina konsultacji (łącznie 2h) na dowolnie wybrany przez Ciebie temat (przykłady powyżej). Artykuł/wywiad na temat twojego biznesu na mojej stronie qursantka.com (potraktuj to jako rodzaj reklamy). Chciałabym Cię także przenieść w świat mikro video. Są to krótkie od kilku sekundo do max. 2 minut video (im krócej tym lepiej), które są w stanie zawojować internet. Jeśli czujesz, że taka forma reklamy/kontaktu z twoimi odbiorcami jest dla ciebie to służę swoim „know how”, a także – osobiście stworzę takie reklamowe mikro video na temat twojego biznesu! Może ci ono służyć do wypromowania swojego biznesu/produktu/usługi.

Inwestycja

Konsultacje potraktuj jako mentoring. Razem z indywidualnymi konsultacjami Santi dadzą Ci onę podwójną siłę rażenia. Teraz coś co pozostawało jedynie w Twojej sferze planów, teraz możesz urzeczywistnić nadając temu tempa. Spójrz przez chwilę wstecz. Ile za tobą niezrealizowanych marzeń? Życie na ciebie nie czeka, a plany same się nie zrealizują. Ja kurs „Zarabiaj jako bloger” potraktowałam jako inwestycje. Inwestycję, która mi się zwróciła. Inwestycję, która zapoczątkowała kilka bardzo atrakcyjnych dla mnie współprac. Możesz wierzyć lub nie, wiem, że to dopiero początek. Jeśli ty też chcesz wejść na tą ścieżkę – ścieżkę biznesu online, to nie zastanawiaj się dłużej. Zapraszam Cię na stronę KURSU i zakupując dowolny pakiet wpisz kod/hasło : „qursantka”. Jest to niezbędne abyś otrzymała wszystkie powyższe bonusy. Sprzedaż trwa od 31.X do 13.XI. 2016r. Już nie mogę się doczekać naszego wirtualnego spotkania! A może masz jakieś pytania związane z kursem? Napisz contact@qursantka.com chętnie odpowiem.

 

W międzyczasie zapraszam Cię do grupy na fb związanej ze sprzedażą kursu. Do 13.XI będzie tam temat zarabiania na blogu poruszany na okrągło :) GRUPA.

zarabiaj

COMMENTS

 • 31 października, 2016
  reply

  Rekomendacja kursu brzmi bardzo zachęcająco.

 • 31 października, 2016
  reply

  Trochę mnie to przeraża, że można dobierać sobie przyjaciół na zasadzie „poziomu zaawansowania” i spodziewanych korzyści…
  Inwestowanie w siebie – jak najbardziej, szukanie inspiracji wśród innych ludzi – tak, ale moim zdaniem to się musi dziać naturalnie, a nie na zasadzie – o, ktoś jest ode mnie mądrzejszy, więc zacznę spędzać z nim czas, bo to mi da korzyści.

   • 17 grudnia, 2016
    reply

    A ja tam się zgadzam z takim podejściem. Może nie na zasadzie tego od kogo jestem mądrzejsza, albo kto jest na INTELEKTUALNYM poziomie równym mojemu. Ale patrząc szerzej – na to jak ktoś działa, jakim jest człowiekiem, do czego dąży, myślę, że odpowiedni „dobór” przyjaciół i znajomych jest ważny. Mówi się, że kluczowe znaczenie dla naszego rozwoju ma krąg 5 najbliższych osób, z którymi spędza się najwięcej czasu. Jeśli są to ludzie, którzy dążą do bycia lepszymi, uczą się, działają, to i nam się to udzieli. I w drugą stronę – jeśli otaczamy się ludźmi, którzy narzekają, siedzą w miejscu, marnują swój czas i potencjał, to jest większe prawdopodobieństwo, że i my odpuścimy gdzieś po drodze. Będzie nam to na pewno łatwiej zrobić. Ale spokojnie – nie chodzi o to, żeby zrywać przyjaźnie, bo ktoś nie jest rozwojowym freakiem. To bardziej mówi o tym, że prawdopodobnie, kiedy my będziemy wytrwale zmierzać „ku górze”, niektóre znajomości same się zakończą lub rozluźnią – bo poziom naszej energii nie będzie się zgadzał z poziomem innych.

 • 1 listopada, 2016
  reply

  Najlepiej to było by znaleźć sobie mentora w każdej dziedzinie którą się interesujemy, a jeszcze najlepiej, żeby była to jedna osoba. No, bo oszczędność czasu, czasami też pieniędzy. Mnie się jednak wydaje, że ciężko dziś znaleźć taką jedną osobę, dlatego mentalnego mentora trzeba sobie umieć stworzyć z postaw naszych znajomych, przyjaciół a także powszechnie znanych idoli :)

POST A COMMENT