This is Photoshop's version of Lorem Ipsn gravida nibh vel velit auctor aliquet.Aenean sollicitudin, lorem quis bibendum auci. Proin gravida nibh vel veliau ctor aliquenean.

FOLLOW ME ON INSTAGRAM

+01145928421
mymail@gmail.com
 • No products in the cart.

Blog

Jak zbudować biznes od zera?

Biznes od zera

Pod słowem biznes kryje się tu zarówno własna działalność gospodarcza jak i marka osobista. Tak, Ty też jesteś chodzącym biznesem. I na pewno często zastanawiałaś się jak zrobić ten pierwszy krok? Jak zacząć biznes od zera? W jaki sposób, nie mając nic, możesz cokolwiek osiągnąć. Otóż pierwsza podstawowa lekcja to : uświadom sobie, że NIGDY nie jesteś w sytuacji ZERO. Może mentalnie ci się tak wydawać, że nie masz w tej chwili nic, ale prawda jest taka, że zawsze dysponujesz jakimś aktywem, choć nie zawsze zdajesz sobie z tego sprawę.

Przykład nr 1 – Nie masz pieniędzy

Najpopularniejsze zero to przysłowiowe zero na koncie. Częste, smutne, prawdziwe. Ale to nie koniec świata. Wiele dużych biznesów powstało w przysłowiowym „garażu” : Apple, Microsoft, Amazon, GetResponse. Oczywiście nie czuj się przytłoczona, nie musisz od razu zarabiać miliardów dolarów. W końcu ilu jest miliarderów na świecie? Kilku. Nie musisz zaraz znaleźć się na liście Forbsa, to może być wręcz przytłaczające mierzyć od razu tak wysoko. A może na początek wystarczy ci 20 000 zł miesięcznie? To chyba rozwiąże wiele problemów, a jest już trochę mniej przytłaczające niż milion czy dwa na miesiąc. ;)

Ale ok, wróćmy do ZERA. Na pewno masz znajomych, rodzinę, bliskich. Przyjaciółka, kolega, znajomy, nie wierzę, że jesteś sama jak palec. I ci ludzie, na pewno też mają swoich znajomych, koleżanki, przyjaciół. I ci przyjaciele … Rozumiesz chyba do czego dążę?

Podobno od każdego człowieka na świecie dzieli Nas 7 osób.

Czasem nawet mniej. Mnie na przykład do Agnieszki Chylińskiej dzieli znajomość tylko jednej osoby. Jakbym się mocno wysiliła to na pewno znalazłabym te 7 osób do prezydenta USA ;) Wiesz już do czego dążę ? ZNAJOMOŚCI. Owiane za dawnych czasów złą sławą  „znajomości” są tak naprawdę największym aktywem każdego człowieka. Nie mówię, żeby ktoś zaraz załatwiał ci stołek w urzędzie. Ale kontakty mogą ci ułatwić bardzo wiele spraw, a może nawet pomogą znaleźć pierwszych klientów. Możesz nawiązywać różnego rodzaju współprace. Jeśli twój biznes spodoba się znajomym, na pewno chętnie będą go reklamowali.

Przykład nr 2 – Nie masz znajomości

Twoje zbudowanie biznesu od zera to w tym wypadku zbudowanie go po cichu bez wiedzy otoczenia. Może się też zdarzyć, że nie masz przy tym grosza przy duszy. Pocieszę Cię (albo i nie), znajomości możesz zawrzeć w każdym momencie swojego życia. Żyjemy w XXIw. mamy rok 2016! Mamy internet ! Tu się poznaje ludzi ! I o ile wiesz gdzie szukać (Tinder odpada na relacje biznesowe), to przygotuj się na żyłę złota. Bardzo modne obecnie grupy wsparcia na facebooku pomogą Ci znaleźć bratnią duszę w internecie i pewnie też klientów. A już na pewno bratnią dusze. Coś Ci powiem : Qursantka zaczynała właśnie od tego zera. Oczywiście miałam przyjaciół, ale postanowiłam, że o Qursantce im nie powiem (do dziś prawie nikt z moich znajomych nie wie co wyprawiam w internecie i z internetem po godzinach ;)). Chciałam zobaczyć czy dam radę. I wiesz co? Cały czas daje. Internet to wspaniałe miejsce pod warunkiem, że umiejętnie się w nim poruszasz.

Przykład nr 3 – Nie masz wiedzy

Biznes od zera i zero pojęcia o biznesie. Ja zaczęłam od najbardziej dostępnego rodzaju wiedzy – książek. Książek o tematyce biznesowej mamy więcej niż kiedykolwiek i cały czas powstają następne. To było moje pierwsze źródło wiedzy. Autorzy książek byli moimi mentorami. Przyszedł moment kiedy książki przestały mi wystarczać ponieważ … działanie kończyło się na ich czytaniu. Punktem zwrotnym w tym dosyć długim okresie stagnacji były – kursy online. Wtedy poczułam, że odkryłam Amerykę. Kursy online zmuszały mnie do działania. Nawiązałam tam też cenne kontakty i przyjaźnie. Zdobywać wiedzę możemy na różne sposoby. Każdy ma swój tryb nauczania i dla każdego dobre będzie co innego. Komuś wystarczy książka, ktoś inny będzie potrzebował tygodniowego szkolenia stacjonarnego a jeszcze ktoś inny pójdzie na studia. Najważniejsze to znaleźć swój własny sposób na naukę. A uczymy się całe życie.

Jak zbudować biznes zaczynając od zera?

Reasumując – zrób pierwszy krok, ale niech będzie to pierwszy krok po planowaniu. Wiele osób snuje masę planów, planuje biznes latami. Zmień planowanie w działanie. Na pewni już gdzieś czytałaś, żeby codziennie robić jeden krok, który przybliży cię do Twojego celu. To święta prawda. Choć uważam, że to nie cel jest ważny , ale droga do niego. Czasem nauczysz się czegoś co na początku wyda Ci się zupełnie nie potrzebne. Jednak z czasem może się okazać, że ta niegdysiejsza umiejętność wybije ciebie i twój biznes na wyższy poziom. Kluczem jest rozwój. Aby pomóc Ci szukać odpowiedniej dogi rozwoju, zapraszam cię do odwiedzenia zakładki KURSY. Mam nadzieję, że znajdziesz tam wiedzę potrzebną do ruszenia z miejsca. I koniecznie wróć do mnie na następny artykuł ;)

 

biznes

 

COMMENTS

 • 17 października, 2016
  reply

  Wystarczy trochę pracy oraz samozaparcia i budowanie biznesu od zera ma prawo bytu :) Sprawdzone info na własnej skórze!

 • 17 października, 2016
  reply

  Fakt faktem – zbudowanie biznesu nigdy chyba nie było tak proste jak teraz (edit: prościej było na przełomie lat 1989/1990 – ale to przez ogromnie chłonny rynek, który pochłaniał praktycznie każdy produkt czy usługę;

 • 17 października, 2016
  reply

  Amazon nie zaczynał od zera na koncie :). Założyciel miał kapitał, by swoją firmę otworzyć. Może i zaczął w garażu, ale nie bez pieniędzy :).

 • 18 października, 2016
  reply

  Ja właśnie zaczynałem od takiego zera. Przez 2 lata czytałem, poznawałem, uczyłem się. W pewnym stopniu zmieniłem „0” z przykładu nr 3 na wartość dodatnią. Dalej mam „0” z przykładu nr 1 ale już wystartowałem i mam nadzieję kiedyś to zmienić :)

 • 18 października, 2016
  reply

  Grunt to pomysł, gdy mamy pomysł potrzebny jest plan. Plan, który jest realny zwłaszcza finansowo. Ale z tym nie musi być tak źle dzięki platformom crowdfundingowym. ;)

 • 19 października, 2016
  reply

  Ja wiem z doświadczenia, że najgorszy jest brak wiedzy i doświadczenia!

 • 19 października, 2016
  reply

  Małymi kroczkami również przymierzam się do własnego biznesu. Jestem ciekawa jak to będzie :)

 • 19 października, 2016
  reply

  Ja ostatnio coraz mocniej myślę nad założeniem własnej działalności. Niestety praca na etacie nie jest dla mnie.. Dzięki za motywację! :)

 • 19 października, 2016
  reply

  Jak się chce to można. Dobrze jednak znać ludzi różnej branży- nie wiadomo kiedy się przydadzą;)

POST A COMMENT