This is Photoshop's version of Lorem Ipsn gravida nibh vel velit auctor aliquet.Aenean sollicitudin, lorem quis bibendum auci. Proin gravida nibh vel veliau ctor aliquenean.

FOLLOW ME ON INSTAGRAM

+01145928421
mymail@gmail.com
 • No products in the cart.

Blog

Humor – klucz do udostępnień

Humor – case study

Marka osobista – „Duchowy jak diabli”

Dziś rozłożymy na czynniki pierwsze markę osobistą, w której czynnikiem napędowym jest -humor. Humor to najsilniejsze medium za pomocą, którego możemy zapewnić sobie tysiące wiernych odbiorców, a co najważniejsze – udostępnień. Oczywiście nie każdy jest urodzonym komikiem, jeśli humor nie jest twoją mocną stroną, nie staraj się być śmieszna na siłę. Nie ma nic gorszego od udawania. Poczucie humoru ma się albo i nie, takie czy inne. Najbardziej popularny humor to : czarny humor czy też sarkazm. Rzeczy pokazane w krzywym zwierciadle – to domena kabaretów. Przerysowana rzeczywistość, lub też rzeczywistość rzucona prosto w twarz – standapowców. Ja wybrałam na dziś specyficzną osobę, której działania omówimy :

Przebudzenie z JP Sears

JP Sears bo o nim mowa jest coachem ze specjalizacją „duchowego uzdrowienia”. I to na poważnie. Ale jak piszę on na swojej stronie „Być może nasza zdolność do śmiania się z nas samych, a nie branie siebie całkiem na poważnie jest tym co zwiększa nasz duchowy rozwój.” Bo JP ma dwie twarze, i z pewnością ta nasiąknięta humorem jest tą, która dostarcza mu medialnego wzrostu. Moim absolutnym hitem wśród jego video na YT, jest o to pozowaniu do zdjęć na instagram w różnych pozycjach jogi. To video możecie zobaczyć TUTAJ.

Pół żartem Pół serio

Oczywiście jeśli ktoś obejrzy za dużo jego humorystycznych video, pomyśli sobie ” co ten koleś może jeszcze robić w życiu?” Jak już wspomniałam JP ma dwie twarze. W tym wypadku nie ukrywam swojego zdziwienia, że parodiuje to co sam robi. Być może w ten sposób sortuje sobie klientów? Nie od dziś wiadomo, że to co robimy w internecie może spotkać się z wielkim entuzjazmem, lub wielkim hejtem, rzadko gdzieś po środku. Wiadomo, że hejter nie przyjdzie do nas na wizytę, ale już ktoś kto polubił film – prędzej. Może wręcz pomyśleć sobie : To jest koleś z którym chcę współpracować! To trochę jak z relacjami damsko męskimi. Podobno obie strony cenią sobie w drugiej połówce poczucie humoru. Aczkolwiek tu różnica jest taka, że Panie oczekują, że mężczyzna będzie zabawny, a Panowie oczekują, że kobiety będą się śmiały z ich żartów. Kto ma ochotę przyjrzeć się jego poważnym przedsięwzięciom oraz temu jak to wszystko ze sobą łączy oto jego strona.

Joga i instagram

Wrócę jeszcze do mojego ulubionego humorystycznego video, które mam nadzieję już obejrzeliście. Ten film idealnie wpisuje się w obecny trend – naśmiewanie się z instagrama. Po słit fociach z dziubkiem przyszła pora na bardziej wymyślne zdjęcia – pozy Jogi. Każdy z Nas wie, że zdjęcia przedstawiane na mediach społecznościowych nie jest do końca tak idealne jak wymuskane i obrobione fotografie. Dlatego naśmiewanie się z co niektórych jest trendy, a przecież śmiech to zdrowie (dopóki nikogo nie urażamy). JP śmieje się tu z samego siebie co jest dodatkowym plusem dla niego. Jest to popularność przekuta w biznes (albo na odwrót). Nagranie o którym mowa, jest : zabawne, profesjonalne, ze smakiem. Idealne do dalszego udostępniania ( zwiększania zasięgu) znajomym, a niech też się pośmieją.

Podsumowanie

Humor ze smakiem, nie na siłę, i najlepiej wpisujący się w aktualny trend, to gotowa recepta na sukces. Śmiejmy się ! :)

joga

COMMENTS

 • 8 lipca, 2016
  reply

  Ostatnio sporo jego filmików obejrzałam, jest prześmieszny! Za to byłam w szoku jak się dowiedziałam czym się zajmuje. Od razu go bardziej polubiłam :)

 • 10 lipca, 2016
  reply

  Operowanie humorem który porywa swoją lekkością a zarazem dosadnością to prawdziwa sztuka, która uczy pokory i samokrytyki względem nas samych!

 • 10 sierpnia, 2016
  reply

  Poczucie humoru jest umiejętnością i da się je rozwijać :) Jak dobrze poszukasz, znajdziesz z tego szkolenia (kiedyś takie prowadziłem, chwilowo mi się chyba znudziło). W tej materii polecam na przykład książkę Gene Perreta „Comedy Writers Workbook.” Pozdrawiam.

 • 18 stycznia, 2017
  reply

  Śmiać się z samego siebie i z tego co się robi to jest naprawdę mistrzostwo :)

POST A COMMENT